Home Sport Gattuso është caktuar lojtar-menaxher i FC Sion

Gattuso është caktuar lojtar-menaxher i FC Sion

gattusoIsh-ylli i Milanit, Gennaro Gattuso është caktuar lojtar-menaxher i FC Sion, pasi skuadra zvicerane mbrëmë shkarkoi menaxherin Victor Munoz.

Sioni vendosi të shkartojë trajnerin spanjoll pas disfatës 4-0 nga FC Thun gjatë vikendit, por ai do të vazhdojë të mbetet në klub në cilësinë e vëzhguesit.

“Pas paraqitjes së tmerrshme të Sion ndaj Thun dhe duke marrë parasysh mungesën e përkushtimit nga ekipi, drejtuesit e klubit kanë vendosur tua japin përgjegjësinë vetë lojtarëve”.

“Për ta qartësuar, nga sot dhe deri në një njoftim tjetër, ata do të menaxhojnë veten. Menaxhmenti ia jep përgjegjësinë e ekipit kapitenit Gennaro Gattuso. Vetë Victor Munoz ka vendosur të tërhiqet”, thuhet në deklaratën e klubit.

Sion aktualisht pozicionohet në vendin e katërt të tabelës me pesë pikë prapa Baselit, që ndodhet i dyti, dhe nëntë pikë prapa liderit, Grasshopper.

Previous articleRoura: Shpresoj që arbitri të mos e shkatërrojë ‘el Clasicon’
Next articleKerry takon liderët francezë