Home Rajoni Dy tërmete të fuqishme shkundin vendin fqinj, tmerrohen banorët, ja sa ishte...

Dy tërmete të fuqishme shkundin vendin fqinj, tmerrohen banorët, ja sa ishte magnituda

Një tërmet i fortë me magnitudë 4.1 ballë të shkallës Rihter ka ndodhur herët në mëngjes pak kilometra jashtë Kamena Vourla  në Fthiotidë, Greqi.

Sipas Institutit Gjeodinamik, tërmeti është regjistruar në orën 06:46, vetëm nëntë kilometra në lindje të zonës së Kameni Vurlës.

Thellësia fokale vlerësohet në 10.3 kilometra.

Pak minuta më vonë, në orën 06.51, pasoi një pasgoditje me magnitudë 2.8 ballë me një thellësi fokale prej pesë kilometrash.

Previous articleKëngëtarja e njohur bëhet pjesë e shtëpisë së Big Brother Vip, pritet me dashuri nga banorët
Next articleMbiprodhimi i vajit të ullirit në Shqipëri dhe sfida me eksportin