Home Rajoni Dhunimi barbar i Petraq Milos në Malin e Zi, merret vendimi drastik...

Dhunimi barbar i Petraq Milos në Malin e Zi, merret vendimi drastik për zëvendësdrejtorin e policisë kufitare

Zëvendësdrejtori në Sektorin e Policisë Kufitare malazeze, Dragan Klikoovac është pezulluar nga detyra, pas incidentit të rëndë që u shënua në kufirin e Shqipërisë dhe Malit të Zi. Bëhe fjalë për dhunimin e Kryetarit të Komisionit për Ekonominë dhe Financat në Partinë e Lirisë, Petraq Milo, i cili ka shërbyer edhe si këshilltari i Ilir Metës, kur ky i fundit ka qenë President.

Petraq Milo dhe familja e tij janë dhunuar nga Policia malazeze në doganën e Murriqanit. Pamjet e dhunës u publikuan në rrjetet sociale dhe shihej qartë momenti kur ish-këshilltari i ish-presidentit Ilir Meta është nxjerrë zvarrë nga makina dhe më pas është përplasur pas një tjetre. Po ashtu, të njëjtin “fat” ka pasur edhe i biri, ndërsa një grua e dhunuar barbarisht, ka humbur ndjenjat brenda makinës.

Previous articleSerbia po përgatitet për luftë? Vuçiç: Do të blejmë dronë kamikazë nga Emiratet
Next articlePse mijëra gra shtatzëna ruse po shkojnë për të lindur në Argjentinë?