Home Politike “Deti është i rrezikshëm, mos e kalo në mënyrë të paligjshme”, ambasada...

“Deti është i rrezikshëm, mos e kalo në mënyrë të paligjshme”, ambasada e MB mesazh shqiptarëve që largohen nga vendi: Mos rrezikoni!

“Deti është i rrezikshëm dhe i paparashikueshëm, mos e kalo në mënyrë të paligjshme”, është ky mesazhi i ambasadës së Britanisë së Madhe në vendin tonë, drejtuar të rinjve që zgjedhin të largohen në mënyrë ilegale drejt MB.

Përmes një një postimi në Facebook, ambasada shkruan se “mund të humbasësh jetën si pasojë e motit të keq, prandaj mos rreziko”.

“Duke u përpjekur për t’u larguar nga Shqipëria për në Mbretërinë e Bashkuar mund të humbësh edhe jetën nga kushtet e rrezikshme të motit. Mos rreziko!”, thuhet në njoftim.

 

Previous articleTifozët presin me padurim, zbulohet data e mundshme e debutimit të Ronaldos në Arabinë Saudite
Next article“Nuk do ngatërrohemi me ta nëse…”/ Erdogan vazhdon me kërcënimet ndaj Greqisë