Home Sport Chelsea e nis me fitore në Premier League, eurogol i Marcos Alonso

Chelsea e nis me fitore në Premier League, eurogol i Marcos Alonso

Chelsea fitoi Champions League dhe Superkupën e Evropës, teksa këtë sezon synon triumfin në Premier League. Ekipi i Thomas Tuchel po luan takimin e parë të sezonit të ri në kampionat.

Dueli shtëpiak kundër Crystal Palace është zhbllokuar në minutën e 27-të. Goditje dënimi për Chelsea dhe ekzekutim perfekt i Marcos Alonsos.