Home Politike Braçe apel qytetarëve: Çohu e shkoj bëj vaksinën, me një të infektuar...

Braçe apel qytetarëve: Çohu e shkoj bëj vaksinën, me një të infektuar ndodh gjëma

Zv/kryeministri Erion Braçe i bën apel qytetarëve të bëjnë dy dozat e vaksinës kundër Covid-19, pasi vetëm doza e parë nuk të mbron.

Përmes një postimi në “Facebook”, Braçe teksa ka publikuar shifrat e qytetarëve që kanë marrë vaksinën deri më tani në Divjakë shprehet se mjafton një i ardhur i infektuar dhe të ndodh gjëma.

“Mos ki frike! Çohu e shkoj bëj vaksinën! Doza e dytë është jetike, thjesht doza e parë nuk të mbron! Nga 15 mars 2021 deri më 31 korrik 2021, në bashkitë Lushnje e Divjakë janë bërë 58 204 vaksina.

Në Lushnje 36355 vaksinime: Doza të para 17304, doza të dyta 19501. Në Divjakë 21849 vaksinime: Doza të para 15030, doza të dyta 6819. Siç e shihni kemi probleme në Divjakë. Njerëzit duhet të bëjnë dozën e dytë patjetër!  Vetem me dozen e pare mbrojtja imunitare nuk eshte e garantuar!

Duhet ta besh dozen e dy patjeter! Nderkohe ti qe nuk e ke bere as dozen e pare akoma, PAVARESISHT MOSHES, Çohu, shko e beje! Mos e neglizho duke menduar se fshat eshte, i izoluar e pa kontakte;

Divjaka e gjithe nuk eshte e izoluar! Ku prodhohet e tregetohet kontaktet jane masive!Mjafton nje i ardhur te jete i infektuar dhe ndodh gjema! A e mbani mend tetor 2020-mars 2021 ne Kemishtaj, Mertish, Mize, Xeng, Divjake, Cerme Sektor, Cerme e Siperme, Grabian me infektime e vdekje? Pa vaksine rrezikojme te njejtin tmerr mes te pa vaksinuarve!”, shkruan Braçe.

SOURCEBulevard News
Previous article“Mësuesit pagë për orët shtesë”/ Kushi: Më 1 shtator nxënësit ulen në bankat e shkollës për konsultime
Next articleKoronavirus në Itali, 60.22% e popullsisë mbi 12 vjeç kanë marrë vaksinën