Home Kosova Bilanci i Covid në Kosovë/ Asnjë viktimë dhe 31 raste të reja

Bilanci i Covid në Kosovë/ Asnjë viktimë dhe 31 raste të reja

Njoftimi i Ministrisë së Shëndetësisë:

14 Tetor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 7.154 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.483.260 doza të vaksinës.

Deri më sot 654.325 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Nga 2.332 testime, 31 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes

Sot janë shëruar 150 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 156.598.

Në total numri i rasteve aktive është 924.

vijon…

SOURCEBulevard News
Previous articleVlorë/ Arrestohet 52-vjeçari që e kishte fshehur skafin në një magazinë, dyshohej se do përdorej për trafik
Next articleVjedhja e energjisë elektrike, operacione në Tiranë, Lezhë e Shkodër, në pranga 2 persona dhe në hetim 7 të tjerë dhe 1 faturist