Home Politike Berisha sulmon SPAK: Ende s’ka nisur hetimet për Ramën, a është gjallë...

Berisha sulmon SPAK: Ende s’ka nisur hetimet për Ramën, a është gjallë ‘SKAP’-i?

Ish-kryeministri Sali Berisha ka sulmuar sërish Prokurorinë e Posaçme Anti-korrupsion. Përmes një postimi në Facebook, në të cilin ndalet tek çështja e agjentit të FBI-së, Charles McGonigal.

Berisha sulmon SPAK duke pyetur nëse është gjallë apo jo, pasi sipas tij Rama ka arritur të korruptojë zyrtarin e FBI-së për të ‘vrarë’ opozitën dhe ka minuar demokracinë, por ‘SKAP’, siç ai e quan ende nuk ka nisur një hetim për kryeministrin.

“Korruptoi FBI-në, tentoi të vras opozitën dhe minoi demokracinë. A është gjallë Spak? Jo, jo është Skap”, shkruan Berisha.

Opozita akuzon kryeministrin Edi Rama se ka paguar ish-zyrtarin e FBI-së, Charles McGonigal për të shkatërruar Partinë Demokratike. Sipas, opozitës Rama ka paguar McGonigal me 255 mijë dollarë përmes Agron Nezës. Por McGonigal thotë se ia ka marrë borxh Nezës.

Previous articleNis rikonstruktimi i godinës së DRSHRR në Lushnjë
Next articleCovid-19/ Ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e rëndësishëm për qytetarët