Home Politike Berisha humbi vulën, Meta i ‘jep zemër’: Ndryshimi po vjen

Berisha humbi vulën, Meta i ‘jep zemër’: Ndryshimi po vjen

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta e ka cilësuar 14 Majin si ditën e ndëshkimit shembullor për qeverinë.

Ish-presidenti shprehet se me këtë datë, qytetarëve do u rikthehen të drejtat, liritë, shpresa dhe dëshira për ta ndërtuar të ardhmen e tyre në Shqipëri.

“14 Maji, dita e ndëshkimit shembullor për “Rilindjen” që varfëron, shpopullon, korrupton dhe që kërkon të zgjedhë edhe opozitën.

14 Maji, dita e madhe e Ndryshimit, që qytetarëve dhe veçanërisht të rinjve t’u rikthehen të drejtat, liritë, shpresa dhe dëshira për ta ndërtuar të ardhmen e tyre në Shqipëri”, shkruan Meta.

Previous articleOpozita akuzon: Qeveri hipokrite, ministrat blejnë bukë prej 80 denarësh nga buxheti i shtetit
Next articleVuçiç: Serbia po përballet me presione të vështira! Kurti ka të drejtë kur thotë se unë flas vetëm për Asociacionin