Home Politike Basha nis fushatën? Ish-kreu i PD takim me demokratët në bazë

Basha nis fushatën? Ish-kreu i PD takim me demokratët në bazë

Në prag të zgjedhjeve elektorale, ish-kreu i PD-së, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me demokratët e degës numër 15. Ndonëse i tërhequr nga shfaqet e shpeshta publike, Lulzim Basha shpesh bën takime me qytetarët dhe demokratët në bazë.

Nuk dihet se çfarë është biseduar në këtë takim ndërsa fotot kanë qarkulluar në rrjetet sociale nga të pranishmit. Takimet me demokratët jashtë vëmendjes së medias dhe protagonizmit janë të vazhdueshme nga Basha.

Edhe pse Lulzim Basha bërë një hap pas për bashkimin e partisë, përçarja vazhdon ende, ndërsa dakordësia nuk ua arrit edhe për zgjedhjet lokale që dy kapet brenda PD-së të dilnin me një kandidat.

Previous articlePo krijohen habitatet e nevojshme, Nasa pret që të çojë njerëz për të jetuar në Hënë këtë dekadë
Next articleU dënua për ndërtim pa leje, flet Mimoza Ahmeti: E mora lejen nga Veliaj me mesazh në WhatsApp