Home Politike Balluku nxjerr blof Lulzim Bashën: Jam habitur nga deklarata e tij

Balluku nxjerr blof Lulzim Bashën: Jam habitur nga deklarata e tij

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku thotë se premtimi i PD-së për të krijuar bursën energjetike është një premtim i momentit, pasi siç shtoi ajo, ky projekt është realizuar nga Partia Socialiste.

“Sigurisht se jam në dijeni dhe me thënë të drejtën jemi të habitur për deklaratën e kryetarit të Partisë Demokratike. Bursa energjetike është krijuar, kjo është përshëndetur edhe nga aktorët e huaj, që na kanë mbështetur gjatë gjithë pronësi. Kjo është krijuar në 23 tetor të vitit 2020. Unë nuk e di si mund ta premtojë që të krijojë bursën, e cila është krijuar tashmë”, tha Balluku në Euronews Albania.

SOURCEBulevard News
Previous articleTeuta e Kukësi barazojnë, një pikë zhgënjen Josën dhe Martinin
Next articleÇ’do ndodhë me Eva Dumanin që ngeli në Siri pas kthimit të vëllait të saj? Flet konsulli i Shqipërisë