Home Aktualitet Atentati me tritol në Tiranë, Elton Qyno tregon gabimin që i shpëtoi...

Atentati me tritol në Tiranë, Elton Qyno tregon gabimin që i shpëtoi jetën Preng Gjinit

Përsa i përket atentatit pasditen e djeshme tek Ura e Nisharakut, Elton Qyno u shpreh se autorët kanë menduar se Preng Gjini do të ishte në vendin e pasagjerit dhe se për këtë arsye, ia kishin vënë tritolin nga ana e pasagjerit. Ky ‘gabim’ i shpëtoi dhe jetën Gjinit.

“Tritoli është vendosur gomës së parë në anën e djathtë, se kanë menduar që ai konsumon kafen me nipin Fatjon Dautaj dhe se është Gjini do ishte pasagjeri. Të vetmen lëvizje që ka bërë Dautaj ka qenë në Lushnje. Nuk dihet se kur është vendosur lënda shpërthyese dhe as se sa gramë janë vendosur. Për shkak se shpërthimi ishte shumë i madh, mendohet se ka qenë rreth 500 gramë,“- tha Qyno.

Previous article“Jam më rehat vetëm”/ Ja nga cilat shenja nuk duhet të keni shumë pritshmëri
Next articleCovid-19/ Turizmi global me një humbje prej 460 miliardë dollarësh në gjysmën e parë të vitit