Home Bota Angli/ Më e madhja ndonjëherë, zbulohet një fabrikë kanabisi në një klub...

Angli/ Më e madhja ndonjëherë, zbulohet një fabrikë kanabisi në një klub nate

Policia e Northamptonshire në Britaninë e Madhe ka zbuluar një nga sasitë më të mëdha të kanabisit të kapura ndonjëherë. Ata kanë gjetur një fabrikë kanabisi me më shumë se 700 bimë të shpërndara në tre kate të një klubi nate të braktisur. Sasia e konsiderueshme është gjetur në klubin e natës Passion në Sheep Street, në Northampton.

Pasi u futën brenda, oficerët gjetën një fabrikë të madhe kanabisi të shpërndarë në tre kate, duke përfshirë pistën e vallëzimit, e cila ruhej nga tre të rinj, të moshës 21, 24 dhe 26 vjeç, të cilët u arrestuan.

“Fabrika e kanabisit në Sheep Street u zbulua si rezultat i inteligjencës së komunitetit nga njerëzit në zonën lokale që mund të nuhasin bimët dhe gjithashtu vunë re një shumëllojshmëri njerëzish që hynin dhe dilnin nga prona disa herë në ditë. Kjo me të vërtetë po dëmtonte cilësinë e jetës së tyre, kështu që unë jam i kënaqur që kemi pastruar këtë fabrikë dhe kemi arrestuar përgjegjësit. Kohët e policisë thjesht reaktive kanë kaluar prej kohësh në Northamptonshire. Tani jemi proaktivë dhe të akorduar në zonat tona lokale si kurrë më parë. Kjo na bën më të rrezikshëm se kurrë dhe mesazhi im për kriminelët është i thjeshtë – ne po ju vëzhgojmë dhe me komunitetin në anën tonë siç janë tani, ne do t’ju kapim dhe do t’ju nxjerrim para drejtësisë.”, u shpreh shefi i policisë lokale.

Previous article“Ballkani i Hapur”/ REL: Samiti nxiti protesta në Tiranë, Kosova e kundërshton
Next articleAndi Bushati për protestën kundër Vuçiç: Ishte pozitive, tejkaloi interesin politik të Sali Berishës