Home Aktualitet Alfred Peza: Tak- taak, taaak…! Po vjen SPAK

Alfred Peza: Tak- taak, taaak…! Po vjen SPAK

Ish deputeti i PS dhe nje nga gazetaret e njohur, Alfred Peza ka komentuar perfundimin e qelive duke ironizuar po edhe duke dhene nje sinjal se gjithcka po shkon drejt asaj qe perflitet se shpejt do te nise arrestimi i peshqeve te medhenj. Me disa foto te qelive ai ka ka ironizuar edhe me nje titull qe jave me pare e kishte ne nje nga opinionet e tij.

” Tak- taak, taaak…! Po vjen SPAK. Qelite soeciale per te gjithe ata qe do te hetohen nga institucionet e drejtesise se re, jane gati. Izolimi i “Peshqve te Medhenj”, nepermjet regjimit te ashper qe njihet si 41 BIS,- sipas modelit te Anti Mafias italiane,- eshte gati. Hidhini nje sy, sa jane ende bosh, se neser do shihni aty, ata qe ju i mendoni sot!”, shkruan ai.