Home Aktualitet Aksidenti me 38 të vdekur në Greqi, reagon MEPJ: Nuk ka shqiptarë...

Aksidenti me 38 të vdekur në Greqi, reagon MEPJ: Nuk ka shqiptarë mes viktimave!

Ministria e Punëve të Jashtme pas përplasjes së aksidentit tragjik në Greqi, ka sqaruar se mes viktimave nuk ka shqiptarë.

Përplasja e dy trenave, ‘kokë më kokë’ shkaktoi 38 viktima dhe dhjetëra të plagosur. Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis, shpalli 3 ditë zie kombëtare.

Ndërkohë ekipet e shpëtimit vijojnë kontrollet për t’i ardhur në ndihmë qytetarëve të lënduar.

Previous article“Ne jemi me ju”, Ursula von der Leyen solidarizohet me popullin grek pak aksidentit tragjik të dy trenave
Next articleDurrës/ 40- vjeçarja humbi kontrollin e mjetit dhe përplasi këmbësorin, ndërron jetë në vend 60- vjeçari