Home Kronika Aksident në Maliq, mjeti përplas për vdekje këmbësorin 64-vjeçar

Aksident në Maliq, mjeti përplas për vdekje këmbësorin 64-vjeçar

Një 64-vjeçar ka gjetur vdekjen sot pasi u përplas nga një makinë në Maliq të Korçës

“Maliq/Informacion paraprak

Më datë 19.11.2022, rreth orës 17:20, në aksin rrugor Korçë-Pogradec, në afërsi të fshatit Pirg, Maliq, automjeti tip “Audi” me drejtues shtetasin A. R., ka përplasur këmbësorin F. Z., rreth 64 vjeç, banues në fshatin Pirg, Maliq, i cili për pasojë ka gjetur vdekjen.

Me shtetasin A. R., po kryhen veprimet e mëtejshme procedurale.

Grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkaqeve të aksidentit.”- thuhet në njoftim.

Previous articleSi rekrutoheshin dhe çfarë shkruhej në kartelat e ish-bashkëpunëtorëve të Sigurimit të Shtetit?
Next articleVIDEO/ “Zbrit, dil jashtë!” Bonucci nxjerr nga autobusi tifozen, ja çfarë ndodhi pas ndeshjes me Shqipërinë