Home Kronika Plagë që nuk mbyllen kurrë! 2 vjet pas tërmetit që ‘shkundi’ vendin...

Plagë që nuk mbyllen kurrë! 2 vjet pas tërmetit që ‘shkundi’ vendin dhe mbuloi nën rrënoja 51 jetë bashkë me ëndrrat

Kanë kaluar dy vjet nga tërmeti që “shkundi” vendin tonë dhe mori jetën e 51 personave, që po flinin paqësisht kur shtëpia iu shemb bashkë me ëndrrat dhe çdo frymëmarrje.

Thonë se dhimbjen e shëron koha, por Shqipëria i ka ende plagët e freskëta nga tragjedia e 26 nëntorit.

Dy vjet larg tërmetit fatal, kujtojmë përmes fotografive dhimbjen e shkruar në sytë e familjarëve që humbën të dashuritë dhe rrënojat që kanë mbuluar gjithçka përveç shpresës! Sepse pas dy vitesh, megjithëse nuk harrojmë, kemi shndërruar dhimbjen në forcë!