Home Politike 17-vjetori i vdekjes, Rama kujton Ibrahim Rugovën

17-vjetori i vdekjes, Rama kujton Ibrahim Rugovën

Sot shënohet 17-vjetori i vdekjes së ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova. Ai ka ndërruar jetë më 21 janar të vitit 2006.

Për nder të kujtimit dhe trashëgimisë së tij, nën përkujdesjen e Presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu sot u organizua ceremonia e vendosjes së kurorave. Në homazhe mori pjesë edhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti.

Ndërsa kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama e ka kujtuar përmes një postimi në Facebook, teksa ka publikuar një foto të Rugovës ka shkruar: “I përjetshëm kujtimi i Ibrahim Rugovës”.

Previous article“Nuk dua ta shoh me sy”/ Flet vajza e bosit italian, Matteo Messina Denaro
Next article103-vjetori i Kongresit të Lushnjes, më i rëndësishmi në historinë e kombit shqiptar pas shpalljes së Pavarësisë