Home Sport Zyrtare, Robert Mancini te Arabia Saudite deri në 2027

Zyrtare, Robert Mancini te Arabia Saudite deri në 2027

Federata e Futbollit të Arabisë Saudite (SAFF) njoftoi të dielën se Mancini nënshkroi një kontratë katërvjeçare deri në Kupën e Azisë 2027, të cilën janë edhe mikëpritës.

Ndeshjet e para të Mancinit në krye janë kundër Kosta Rikës më 8 shtator dhe Koresë së Jugut katër ditë më vonë, të dyja janë miqësore dhe do të zhvillohen në Newcastle.

Kupa e ardhshme e Azisë, e organizuar nga kampioni në fuqi Katari, është në janar. Mediat italiane kanë raportuar se kontrata e Mancinit është 25 milionë euro (27 milionë dollarë) në vit.

58-vjeçari Mancini mahniti futbollin italian kur u largua nga posti i trajnerit kombëtar 15 ditë më parë, duke i dhënë fund një mandati lart e poshtë me ekipin kombëtar që përfshinte një titull të Kampionatit Evropian në 2021 dhe një kualifikim të dështuar për Kupën e Botës të vitit të kaluar.

Previous articleNeuer është rikthyer në stërvitje, nuk dihet se kur do të jetë në dispozicion të Tuchel
Next articleHumbje e madhe për vendin/ Ndahet nga jeta shkrimtari dhe përkthyesi i njohur shqiptar