Home Sport Zyrtare/ Flamurtari merr ish-mesfushorin e Superligës, Kukësi largon 31-vjeçarin

Zyrtare/ Flamurtari merr ish-mesfushorin e Superligës, Kukësi largon 31-vjeçarin

Flamurtari ka hyrë në merkato dhe sot ka prezantuar zyrtarisht afrimin e Fabjan Beqja. Mbrojtësi që luan edhe si mesfushor i djathtë ka lënë Gjilanin pas dy sezonesh dhe rikthehet të luajë në Shqipëri. 28-vjeçari më herët ka qenë pjesë e Teutës dhe Besës në Shqipëri, ndërsa kriza financiare e kosovarëve ka bërë që Beqja të gjejë strehë në Kategorinë e Parë. Vlonjatët janë një ndër skuadrat pretendente për t’u ngjitur në Superligë, teksa paraqitjet e mira e mbajnë në vendin e dytë.

Nga ana tjetër, Kukësi ka njoftuar se Edwin Gyasi nuk është më pjesë e klubit. Arritja e dakordësisë mes dy palëve ka sjellë edhe shkëputjen e kontratës të lidhur gjashtë muaj më parë. Tanimë klubi i Superligës do duhet të hyjë në merkato për emrat e rinj.

“FK Kukësi njofton se futbollisti Edwin Gyasi nuk është më pjesë e ekipit tonë. Palët kanë rënë dakord për mbylljen e bashkëpunimit. Klubi i Kukësit e falënderon Gyasin për kontributin e dhënë dhe i uron suksese në karrierën e tij”, njoftojnë verilindorët.

Previous article‘Putin do të vdesë së shpejti’, deklarata e fortë e shefit të inteligjencës së Kievit
Next articlePas rreth një ore, përfundon takimi i Yuri Kim me Dumanin dhe prokurorët e tjerë në SPAK