Home Sport ZYRTARE: Chelsea blen kampionin e Botës për shifrën rekord në Premier League

ZYRTARE: Chelsea blen kampionin e Botës për shifrën rekord në Premier League

Tashmë ka ardhur dhe zyrtarizimi, Enzo Fernandez bëhet transferimi më i shtrenjtë në historinë e Premier League. Chelsea ka përfunduar me sukses negociatat me Benfica për mesfushorin argjentinas.

Enzo Fernandez është veshur blu për shifrën e çmendur prej 121 milionë euro, të cilat nuk do të shkojnë të gjitha në arkat e klubit portugez. Ish-klubi i 22-vjecarit, River Plate do të arkëtojë plot 41 milionë euro nga shumë e 121 milionë eurove nga transferimi i tij te Chelsea.

Enzo Fernandez tashmë është bërë lojtari më i shtrenjtë në historinë e Premier League, duke kaluar Jack Grealish. Ky i fundit u transferua te Manchester City në verën e 2021 për shifrën e 117 milionë euro.

Previous articleTurqia i ‘mbyll derën’ Suedisë: Të mos përpiqet kot, s’do themi kurrë po për NATO-n për aq kohë sa lejojnë djegien e Kuranit
Next article“Duhet të marrim mbi 20 bashki, në të kundërt…”, Agron Duka: Ja si mund të fitojë opozita më 14 maj