Home Kronika Zjarr në Kavajë/ Merr flakë fabrika e prodhimit të dyshekëve në pronësi...

Zjarr në Kavajë/ Merr flakë fabrika e prodhimit të dyshekëve në pronësi të kryebashkiakut

Një fabrikë është përfshirë nga flakët në Kavajë. Mësohet se fabrika e prodhimit të dyshekëve është në pronësi të kryebashkiakut Redjan Krajlit.

Forcat zjarrfikse janë duke punuar për shuarjen e flakëve, të cilat janë në përmasa të medha. Si pasojë e flakëve ka pasur shpërthime të lëndëve që përdoren për prodhimin e sfungjerit.

Në momentin e zjarrit në fabrikë ka pasur punonjës të cilët paraprakisht raportohet se kanë mundur të dalin. Ndërkaq, ende nuk dihen shkaqet e rënies së zjarrit.

‼️? LAJMI I FUNDIT ?‼️Zjarr i përmasave të mëdha në fabrikën e dushekëve në Kavajë….

Posted by Koha e Kavajes on Thursday, January 16, 2020
SOURCEBulevard News
Previous articleMyslim Murrizi flet për Ramën, Bashën dhe Kryemadhin: Një vit xhiruan në të thatë dhe u ulën përsëri në sofër
Next articleViktor Zhusti përlotet live pas lajmin tronditës të vdekjes së Xhevdet Ferrit: E paimagjinueshme!