Home Rajoni Zgjedhjet presidenciale në Serbi/ Habit Vuçiç: Unë nuk do të kandidoj

Zgjedhjet presidenciale në Serbi/ Habit Vuçiç: Unë nuk do të kandidoj

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç gjatë fjalimit të përbashkët me Erdogan ka folur edhe pë referendumin në Serbi. Mediat e huaja raportojnë se për Vuçiç ka njerëz që e njohin më mirë se ai politikën dhe për këtë arsye ai nuk do kandidojë në zgjedhjet presidenciale në datën 3 prill.

‘Në ato 39 për qind, pjesa më e madhe është SNS. Disa njerëz e dinë politikën më mirë se unë dhe duhet ta drejtojnë atë. Unë nuk do të kandidoj për kryetar partie.” – thotë Vuçiç.