Home Politike Zgjedhjet në Kukës/ Berisha: Me Lulzim Bravën ka aleancë aq sa mund...

Zgjedhjet në Kukës/ Berisha: Me Lulzim Bravën ka aleancë aq sa mund të ketë me Taulant Ballën

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha ka përjashtuar çdo mundësi bashkëpunimi me deputetin Lulzim Bashën për zgjedhjet e Kukësit.

“Me Lulzim Bravën ka aleancë aq sa mund të ketë me Taulant Ballën. Demokratët duhet të bashkohen por Lul Brava e Ali Basha janë pengje mjerane të keqpërdorura nga Edi Rama”

Berisha tha se në zgjedhjet e 24 shtatorit për Bashkinë e Kukësit do të futen si koalicion.

Ne do shkojmë si koalicion, koalicioni është koalicion, do krijohet ndonjë koalicion më i gjerë këtë do e shohim. Partia e Lirisë do të jetë dhe e falenderoj shumë, shpresoj që edhe aleatët e tjerë të na mbështesin”, tha Berisha.

Previous article‘Sterilizimi’/ Lihen në fuqi 8 masat e sigurisë, burg për biznesmenin dhe ish/zv ministrin
Next articleBerisha: Veliaj-Brava-Balla ngritën malin e shpifjeve, kam refuzuar që të jap leje për kulla në Tiranë