Home Politike Zgjedhjet e 14 Majit/ Rama mbledh sot kryesinë e PS-së

Zgjedhjet e 14 Majit/ Rama mbledh sot kryesinë e PS-së

E enjtja ka nisur vrullshëm në Partinë Socialiste. Pasi u rikthye nga Gjermania, sot, kryeministri Edi Rama ka mbledhur kryesinë e PS-së. Mbledhja ka nisur që prej orës 08:30 e mëngjesit. Sipas asaj që raportohet, fokusi i mbledhjes janë zgjedhjet e 14 Majit.

Anëtarët e kryesisë do të diskutojnë lidhur me kandidatët dhe organizimin e këtyre zgjedhjeve vendore. Pritet që pas përfundimit të mbledhjes, kryeministri të dalë në një deklaratë për mediat

Previous articleKush do regjistrohet në zgjedhjet e 14 majit?/ Sot ‘fati’ i PD, KQZ vendos mes Alibeajt dhe Berishës
Next articleLajçak sot vizitë në Prishtinë, bisedime për takimin e dytë Kurti-Vuçiç në Ohër