Home Politike Zgjedhja e Berishës në krye të PD/ Xhaferaj: U kthye nga pensioni...

Zgjedhja e Berishës në krye të PD/ Xhaferaj: U kthye nga pensioni politik për të futur opozitën në pension

Deputeti i Ferdinand Xhaferaj ka komentuar zgjedhjen e Sali Berishës në krye të PD.

“Kishte zgjedhje por nuk kishte zgjidhje, Berisha edhe dejure u kthye në krye të një grupimi që formësohet nga njerëz me lidhje emocionale, që kanë punuar gjatë pushtetit të Sali Berishës. Pra defakto dhe dejure u kthye nga pensioni politik për të futur në pension politik opozitën”, u shpreh Xhaferaj./BW