Home Bota Zelensky i përlotur merr pjesë në funeralin e ministrit të brendshëm dhe...

Zelensky i përlotur merr pjesë në funeralin e ministrit të brendshëm dhe zyrtarëve që vdiqën nga rrëzimi i helikopterit

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskyy shihet në funeralin e personave që vdiqën nga rrëzimi i helikopterit të së mërkurës.

Katërmbëdhjetë njerëz u vranë, duke përfshirë ministrin e brendshëm Denys Monastyrsky, zëvendësministrin e tij të parë dhe sekretarin e tij të shtetit.

Zelenskyy dukej se kishte lot në sytë e tij teksa mori pjesë në funeralin me gruan e tij, Zonjën e Parë Olena Zelenska.

Previous articleVasili për incenaratorin e Tiranës: Droni i së vërtetës tregoi se drejtësia është e kapur nga kryeministri
Next articleIbrahim Rugova, misionari që mundi luftën me paqe