Home Bota Zelensky falënderon Finlandën për ndihmën ushtarake: Bashkë deri në fitore

Zelensky falënderon Finlandën për ndihmën ushtarake: Bashkë deri në fitore

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, e ka falënderuar Finlandën për marrëveshjen për ndihmë shtesë ushtarake për Ukrainën.

“Falënderoj Finlandën dhe presidentin për zbatimin e shpejtë të marrëveshjeve tona të arritura në Helsinki.

Paketa e 16-të e ndihmës mbrojtëse për Ukrainën, e cila do të përfshijë sisteme kundërajrore dhe municione, nevojitet urgjentisht në fushën e betejës. Së bashku deri në fitore”, ka shkruar Zelensky.

Previous articleMbi rritjen e pagave dhe rritjen e populizmit
Next articleKoncert në fund të stinës dhe kronike rrogash