Home Bota Zëdhënësi i Kremlinit mohon zërat se Putin ka sozi dhe ndodhet në...

Zëdhënësi i Kremlinit mohon zërat se Putin ka sozi dhe ndodhet në bunker

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov ka hedhur poshtë zërat se presidenti rus Vladimir Putin ka sozi dhe ndodhet në një bunker. Një një fjalim në maratonën e forumit rinore Znanie të titulluar “Gënjeshtrat për Rusinë”, ai i cilësoi thashethemet një tjetër gënjeshtër.

“Ju ndoshta keni dëgjuar se presidenti rus Vladimir Putin ka shumë sozi që punojnë në vend të tij, ndërsa ai ndodhet në një bunker. Kjo është një gënjeshtër tjetër.

Ju të gjithë mund ta shihni se si është presidenti ynë. Ai dikur ishte hiperaktiv dhe është ende hiperaktiv. Niveli i tij i lartë i energjisë është për t’u patur zili dhe mund të dëshirosh të jesh po aq i shëndetshëm sa ai”, tha ai.

Që kur Rusia dërgoi dhjetëra mijëra trupa në Ukrainë në shkurt të vitit 2022, Putini është akuzuar shpesh se ka përdorur të ngjashëm ose sozi trupore gjatë udhëtimeve të tij jashtë Moskës, duke përfshirë zonat e kontrolluara nga Rusia të Ukrainës.

Në janar të vitit 2023, inteligjenca ushtarake ukrainase, Kyrylo Budanov, i tha Ëashington Post se Putin është i sëmurë me kancer dhe ka sozi të shumta trupore. Por këto akuza nuk janë vërtetuar kurrë në mënyrë të pavarur.

Previous articleTë kërcesh nën tingujt e xhazit! Një koncert që nuk duhet humbur vjen për publikun durrsak tek Teatri Aleksandër Moisiu
Next articleStano: BE-ja është në dijeni për votën e Serbisë kundër Kosovës