Home Kronika Zbardhen detaje nga vrasja në Vlorë, 41-vjeçari pasi u qëllua ra nga...

Zbardhen detaje nga vrasja në Vlorë, 41-vjeçari pasi u qëllua ra nga motori dhe eci për 100 metra

Zbardhen detaje të reja nga vrasja e Laert Kekës në Vlorë, 41-vjeçari i cili u qëllua me breshëri kallashnikovi teksa ecte me motor.

Fillimisht ai është qëlluar përpara bibliotekës së Vlorës nga një mjet me targa italiane.

Pasi është qëlluar, Koka ka rënë nga motori dhe ka ecur për rreth 100 metra, ndërsa autori e ka ndjekur nga pas edhe është siguruar që ta vrasë. Më pas 41-vjeçari është qëlluar sërish para kishës Ortodokse.

Makina që dyshohet se është përdorur për krim është gjetur bashkë me kallashnikovin brenda totalisht e shkrumbuar në fshatin Kotë në Vlorë.

Në vendngjarje janë gjetur mbi 28 gëzhoja, çka do të thotë se mbi viktimën është qëlluar me breshëri kallashnikovi.

Viktima me precedent të theksuar penal

Laert Keka është një emër i njohur për policinë e Vlorës, ai ka qenë në burg, pasi ka qenë i dënuar për bashkëpunim në një vrasje. Viktima thuhet se ka vuajtur më shumë se 10 vite burg.

Vite më parë, rreth vitit 2000-2002 dyshohet se ka marrë peng një kambist dhe e ka ekzekutuar, Ndërsa vite më vonë është akuzuar edhe për vjedhje me dhunë.

Ende nuk dihen motivet e vrasjes, por dyshohet se mund të ketë ndodhur për hakmarrje, sipas policisë thuhet se 41-vjeçari ka pasur një konflikt të mëparshëm, por nuk jep më tepër detaje.

Ndërkohë një makinë është gjetur e djegur në fshatin Kote në Vlorë, dhe dyshohet se u përket autorëve të atentatin.

Brenda mjetit që është shkrumbuar totalisht janë gjetur dhe armë, policia ka ngritur prostoblloqe me qëllim kapjen e autorëve.

Previous articleAutoritetet: Mbrojtja ajrore e Ukrainës shkatërroi dhjetëra dronë mbi Kiev
Next articleFotoja e saj u shfaq në ndeshjen Kosovë-Zvicër, vjen reagimi i Rita Orës: Të dua Kosovë, vendi im i…