Home Kronika Zbardhen detaje nga plagosja në Durrës, si nisi konflikti mes dy miqve

Zbardhen detaje nga plagosja në Durrës, si nisi konflikti mes dy miqve

Detaje të tjera janë bërë me dije lidhur me ngjarjen e ndodhur në Skuth të Durrësit, ku 32 vjeçari Gëzim Hoda ka qëlluar me çifte 28 vjeçarin, Lulzim Përnezha, i cili fatmirësisht ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Përplasja fizike mes tyre ka ndodhur para një lokali të fshatit Perlat ku ata jetojnë.

Burimet bëjnë me dije se debati ka nisur për një makinë të parkuar. Fillimisht ata janë zënë me fjalë dhe më pas autori ka shkuar në shtëpinë aty pranë, ka marrë armën e gjahkur dhe ka qëlluar ndaj të riut. Të rinjtë janë miq me njëri-tjetrin.

Ndërkohë, policia ka bërë me dije se autori është vënë në pranga pas një ore ndjekjeje. Nën drejtimin e Prokurorisë vijojnë veprimet për dokumetimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Previous articleFestivali i 61-të i këngës dhe pikëpyetjet postfestival…
Next articleMeta shfaqet duke përkëdhelur një mushkë: Simbol i punës, fuqisë dhe fisnikërisë