Home Politike Yuri Kim takim me Arben Krajën dhe Aida Hajnaj, ja çfarë pritet...

Yuri Kim takim me Arben Krajën dhe Aida Hajnaj, ja çfarë pritet të ndodhë me 60 agjentë të FBI-së shqiptare

Drejtuesja e Byrosë Kombëtarë të Hetimit Aida Hajnaj dhe drejtuesi i SPAK, Arben Kraja mëngjesin e sotëm kanë pritur në një takim ambasadoren e SHBA-së, Yuri Kim.

Përzgjedhja e 60 hetuesve të FBI-së shqiptare, (BKH), të cilët do të kenë akses në sistemet e informacionit, dosjet dhe të gjitha të dhënat e administruara nga degët e shtetit shqiptar, përfshirë çdo drejtori dhe nëndegë të saj, në kuadër të hetimit të veprave penale në kompetencë të SPAK. Këto pika që përmendëm më lart mësohet se do të jenë në fokus të këtij takimi.

SOURCEBulevard News
Previous articleNdotja e mjedisit shkakton 13% të vdekjeve në Evropë
Next articleZhdukja misterioze e kundërshtares së Lukashenkos dhe pas saj edhe të dy politikanëve të tjerë