Home Politike Ylli Manjani shpërthen ndaj Ramës: Ti nuk e njeh turpin! Medaljet dhe...

Ylli Manjani shpërthen ndaj Ramës: Ti nuk e njeh turpin! Medaljet dhe lutjet për Fatos Nanon janë sa për sy e faqe

Të shumtë janë reagimet  për shëndetin e ish-kryeministrit Fatos Nano, i cili u nderua sot me medaljen e mirënjohjes publike nga kryeministri Edi Rama.

Ylli Manjani shkruan se Edi Rama dhe Partia Socialiste nuk denjuan asnjëherë të vendosin Fatos Nanon në krye të shtetit shqiptar, pasi nuk kanë lënë njeri pa katapultuar në atë detyrë, veç liderit historik të socialistëve.

Reagimi i Manjanit:

Edi Rama dhe Partia Socialiste janë vite drite larg mirënjohjes ndaj Fatos Nanos.

Fatos Nano është i vetmi që krijoi një hapësirë debati dhe demokracie në parti dhe me gjerë në politikë. E pra arsye për t’u hakmarrë pas burgosjes politike që iu bë ai kishte me pashë. Por nuk zgjodhi hakmarrjen, përkundrazi i dha Partisë Socialiste demokracinë. I dha atë demokraci nga ku penetroi edhe harrakati Edi Rama në të.

Edi Rama dhe Partia Socialiste nuk denjuan asnjëherë të vendosin Fatos Nanon në krye të shtetit Shqiptar. Nuk kanë lënë njeri pa katapultuar në atë detyrë, vetëm Fatos Nano nuk “e meritoi” atë detyrë. Turp e faqja e zezë u qoftë!

Kjo sjellje është turpi i Partisë Socialiste, se Ed Rama nuk e njeh turpin.

Tani këto medaljet e hipokrizisë dhe, lutjet sa për sy e faqe, nuk pijnë më ujë!

Fatos Nano meriton më shumë sesa medalje hipokrizie.

Por nëse Fatosi meriton e të gjitha medaljet e nderit, Partia Socialiste e Edi Ramës meriton të gjitha njollat e turpit që burojnë nga mosmirnjohja.

Previous articleGjysmë e zhveshur, 37-vjeçarja kapet duke përdhunuar binjakët e mitur
Next articlePresidenti i Malit të Zi, Milatoviç: Vuçiç nuk ka ndikuar kurrë në vendimet e mia