Home Humor Xhaxhi miltanti deklaron publikisht autorin e vjedhjes së gjelit të Ed...

Xhaxhi miltanti deklaron publikisht autorin e vjedhjes së gjelit të Ed Bushit

ed bushiXhaxhi militant ka ardhur i gëzuar në redaksi dhe pasi ka hedhur një kapsollë ne këmbët e mbesëkës e cila kur është ulur i ja dukur brekët ka sharë edge kapsollën dhe brekët e saj. Gjithsesi nuk e ka humbur entuziazmin. I ka puthur të gjithë dhe kur ëhstë ulur në vendin e tij ka thënë se PD-ja dhe këtë radhë e ka të sigurtë fitoren. Më pas është ngritur në këmbë dhe ka filluar të ulërasë me të madhe: -Kush nuk e ka të sigurtë fitoren? I pari, Ed Halimi, i dyti, Gjergj Lezhja, i treti,  Albana Vokshi, e katërta Arqile Gorea, i pesti Oerd Bylykbashi, i gjashti Osman Metalla, i shtati Igli Cara dhe nuk na hyjnë në punë më pas …o nënë o nëne…prapë me fitore ne. Tani dëgjoni se nuk kam kohë shumë po dua tu tregojë se kush ja vodhi gjelin Ed Bushit..që ja puthsha eurot e tenderave, ja puthsha…që ju bëfshin manaferrat që ka blerë në Amerikë ftonj ju bëfshin. Erdhi dje gjithë nur erdhi dhe e kapi mbesën prej cicash dhe i tha :

-Ta hongsha byçën”. Këtë nuk e mora vesh unë në fakt se dorën te cicat dhe përmendi bythën..po ai ka të drejtë. Po pse kishte ardhur do thoni ju. Ja këtë kam ardhur tu tregojë. Ka shkuar në shtëpi Ed Bushi dhe kishte marrë me vete pesë puntorë të portit që janë në seksionin e tij për të therur gjelin e vitit të ri. Kur ka shkuar  nuk e ka gjetur. Ta kanë vjedhur i kanë thënë puntorët po ai nuk ka pranuar. Në fillim ka thënë se nuk ka bir kurve që e vjkedh ate se për të vjedhur di vetëm ai të vjedhë dhe më pas ka nxjerrë celularin.

-Po i telefonon policisë shefi jonë?

-Jo mor ca lesh policie…po i bëj një telefon gjelit se sa i kisha blerë një “hajfon”

-Gjelit celularë?

-Po mor mutit po nuk po ma hap, i shkon zilja për të shku dhe këtu rrotull do të jetë. Mos ka shku te ai Klajdi për të bërë dush se ujin me kripë nuk e duron dot…shkon e lahet te ujsjellësi muti se është dhe uji pastër. Po nejse ikni ju se e therim nesër. Se mos do ta festojë në shtëpi unë.

-Edhe të nesërmen nuk e gjeti gjelin – tha xhaxhi militanti, ndërsa u pkllua shumë. Po fati nuk të lënë ore jo pa fat. Pas katër ditësh ndërsa dëgjonte lajmet thërriti me zë të lartë: E gjeta igli, Koli e gjeta, o Manda…o motra ime…o zotëri e gjeta gjelin…ma paska vjedhur Kosta Bajraba!