Home Kronika Vrau kolegun brenda në komisariat, dënohet me 35 vjet burg ish-polici Ludjan...

Vrau kolegun brenda në komisariat, dënohet me 35 vjet burg ish-polici Ludjan Zaimi

Gjykata e Tiranës ka dënuar me 35 vite burg Ludjan Zaimin, që vrau vrau kolegun, Çaush Saliasi, brenda ambienteve të Komisariatit nr.3 në Tiranë.

Ngjarja e rëndë ndodhi në maj të një viti më parë brenda ambienteve të komisariatit, ku ish-polici Zaimi vrau me armën e shërbimit kolegun pas një konflikti të çastit.

Mes viktimës, i cili shërbente prej 20 vjetësh në polici dhe autorit ndodhi një konflikt banal që përfundoi me përdorimin e armës.

Zaimi qëlloi të paktën me 6 plumba ndaj kolegut të tij duke e lënë të vdekur në vend.

25-vjeçari deklaroi pas ngjarjes se veprimi i tij ka ardhur si akumulim i sjelljeve të përsëritura të viktimës dhe kolegëve.

Sipas Zaimit, këto sjellje kishin të bënin me fjalorin denigrues dhe veprimeve bullizuese, teksa shtoi se kanë pasur përplasje edhe më parë me njëri-tjetrin.

Previous articleFillon shitja e biletave për Shqipëri – Çeki, interes i jashtëzakonshëm nga tifozët! Bie serveri i faqes
Next articleModelja e Instagramit s’përmbahet, nxjerr format bombastike në pah duke pirë cigare me shoqen e ngushtë