Home Kronika Vrasja në Kavajë, policia del me njoftimin zyrtar: Viktima u qëllua me...

Vrasja në Kavajë, policia del me njoftimin zyrtar: Viktima u qëllua me pistoletë

Më datë 21.05.2023, rreth orës 18.30, në lagjen Nr. 1, në Kavajë, në një lokal, një person ende i paidentifikuar ka vrarë me armë zjarri pistoletë shtetasin A. G.

Shërbimet e Policisë pas marrjes së njoftimit kanë shkuar menjëherë në vendngjarje, kanë rrethuar zonën, kanë ngritur pika kontrolli dhe vijon krehja e zonës për të bërë të mundur kapjen e autorit.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë ndodhet në vendngjarje dhe vijon veprimet hetimore për sekuestrimin e provave me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorit.

Paraprakisht nga të dhënat e grumbulluara dyshohet se ngjarja ka ndodhur për motive hakmarrje.

Previous articleTitulli një fitore larg, Dortmund likuidon Augsburg, dopietë Haller
Next articleDosja e grupit kriminal/ SPAK dërgon sërish në gjykim Dumanin dhe Talo Çelën, ja çfarë pritet të vendoset