Home Kronika Vrasja e vëllezërve Haxhiaj/ Hoxhaj: Dumanit iu bllokua automatiku, dola unë dhe…

Vrasja e vëllezërve Haxhiaj/ Hoxhaj: Dumanit iu bllokua automatiku, dola unë dhe…

Është zbardhur edhe vrasja e dy vëllezërve Besmir dhe Viktor Haxhiaj, të cilët u ekzekutuan pasditen e 27 prillit 2020 në tregun e makinave në Shenavlash, te zona e Nishtullës, Durrës.

Henrik Hoxhaj ka treguar se vrasja e dy vëllezërve është kryer nga ai vetë dhe Nuredin Dumani, të cilët pas arrestimit kanë rrëfyer edhe krimet e kobshme të tyre.

ABC ka zbardhur dëshminë e Henrik Hoxhajt lidhur me këtë vrasje. Ai shprehet se për këtë “punë” gjatë kohës së pandemisë është kontaktuar nga Nuredin Dumani për eliminimin e Besmir Haxhiajt, për një shumë prej 70 mijë eurove.

Në këtë punë, Henrik Hoxhaj rrëfen para hetuesve se Nuredin Dumani ka marrë pjesë edhe vetë. Pasi janë siguruar mjetet me të cilën do kryhej krimin, një makinë tip “Toyota” ngjyrë e errët si dhe tre kallashnikovë.

Më tej Henrik Hoxhaj shprehet se në pritë Besmir Haxhiajn e ka nxjerrë Klevis Alla i cili ishte edhe shofer i makinës tip “Toyota”. Ata kanë lënë takim për tek pazari i makinave. Besmir Haxhiaj kishte qenë bashkë me të vëllanë. Në këtë moment makina e autorëve ka dal paralel me të dy vëllezërve Haxhiaj dhe në këtë moment është hapur zjarr ndaj tyre.

Nuredini zbriti nga makina dhe gjuajti përsëri por në këtë moment atij i ngec automatiku dhe unë duke parë këtë gjë hapa derën dhe mora automatikun tjetër dhe gjuajta dhe disa fishekë drejt Golfit, dhe më pas ika. Nuk e mbaj mend se nga cila rrugë ikëm. Unë dhe Dumani kemi hipur në makinë, në një mjet tip Benz dhe jemi larguar drejt Tiranës. E pyeta Dumanin nëse shoferi e kishte djegur mjetin apo jo. Dumani më tha që e kishte djegur. Më pas mora vesh në media që ishte kapur shoferi ynë Klevis Alla bashkë me makinën. Kur kam parë fytyrën e tij në TV e  pashë se ishte i njëjti person që ishte në makinë me mua dhe Nuredinin”,-ka treguar Henrik Haxhiaj.

SOURCEbulevard news
Previous articleGjallërohet jeta artistike në Shijak, mbahet spektakli Miss dhe Mister Shijaku
Next articleAuron Tare: Granoff mendon se për 5 mln USD të dhuruara duhet të marre në kontroll Qendrën e Pasurive Botërore të Unesco