Home Kronika Vrasja e Pjerin Xhuvanit, Gjykata e Elbasanit rikthen në punë 6 efektivët...

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, Gjykata e Elbasanit rikthen në punë 6 efektivët e pezulluar

Gjykata e Elbasanit rikthen në punë gjashtë efektivët e “Shqiponjave” që u pezulluan nga detyra si fajtor për ngjarjen e 21 prillit 2021, ku mbeti i vrarë Pjerin Xhuvani dhe u plagosen 4 persona. Vendimi u mor sot paradite.

Gjashtë efektivët dolën sot në gjykatë për vlerësimin e masës së sigurisë. Prokuroria kishte kërkuar pezullimin e tyre nga detyra, por gjykata vendosi të mos pranojë kërkesën por t’i rikthejë në detyrë.