Home LifeStyle Vogue: Shqipëria në krye të preferencave turistike të Dua Lipas

Vogue: Shqipëria në krye të preferencave turistike të Dua Lipas

Dua Lipa nuk është vetëm një superstare e muzikës pop, por është edhe një eksploruese me përvojë, shkruan filiali indian i ”Vogue”.

Nga Shqipëria në limanet e Greqisë, më poshtë renditen disa nga destinacionet e saj të preferuara për të frymëzuar pushimet tuaja të ardhshme.

Dua Lipa tregon destinacionet e saj të preferuara të pushimeve, vendin e parë të të cilave e zë Shqipëria:

Nga trashëgimia shqiptare, Dua Lipa pëlqen të shfrytëzojë sa më shumë verën në shtëpi.

Një destinacion që thjesht pret të zbulohet, Shqipëria është e mbushur me plazhe sublime, shkëmbinj shkëmborë dhe fshatra tradicionalë, të gjitha këto mbeten relativisht të paprekura nga turizmi masiv.

Peloponezi

Në bordin e një varke me vela këtë verë, Dua Lipa eksploroi limanin qiellor të Peloponezit. Sekreti më i mirëmbajtur i Greqisë , ky rajon në jug të vendit është një përzierje fshatrash të vegjël, plazhe të virgjëra dhe fshatra të gjelbëruara.

Auckland

Ndërsa Zelanda e Re priti Kupën e Botës të Futbollit për Femra, Auckland po fluturon lart. I vendosur midis dy gjireve në oqeanin Paqësor, destinacioni është urban, por vetëm disa kilometra larg zonave natyrore që të lënë pa frymë.

Tokio

Me hotelet e fshehura brenda rrokaqiejve të stilit të viteve 1970, kopshtet Zen dhe sportelet ku mund të shijoni kuzhinën e shkëlqyer japoneze, Tokio ishte gjithashtu në radarin e Dua Lipa këtë vit.

Mexico City

Falë jetës së tij të bollshme kulturore, arkitekturës shumëngjyrëshe, gastronomisë që nuk njeh kritikë dhe jetës emocionuese të natës, Mexico City është një nga destinacionet yje të verës, i miratuar edhe nga Dua Lipa.

 

Previous article100 vjet nga vrasja e gjeneral Telinit
Next articleShuhen zjarret në Krujë dhe Elbasan, Ministria e Mbrojtjes: Nuk ka mbetur asnjë vatër aktive në vend