Home Rajoni Vijojnë lëkundjet në rajon, këtë herë tërmeti shkund Maqedoninë e Veriut

Vijojnë lëkundjet në rajon, këtë herë tërmeti shkund Maqedoninë e Veriut

Një tjetër tërmet ka goditur rajonin e Ballkanit. Mësohet se këtë herë goditja me magnitudë 2.8 gradë të shkallës rihte dhe intensitet prej 3 ballësh ka qenë me epiqendër në Maqedoninë e Veriut.

Më konkretisht në rajonin Pehçevë-Kresnjë. Të dhënat e para tregojnë se lëkundja u regjistrua sot në mëngjes në orën 06:36. Tërmeti është ndjerë në Dellçevë, Berovë dhe Pehçevë.

Kjo lëkundje vjen vetëm dy ditë pas tërmeti i fuqishëm prej afro 6 ballësh goditi të gjithë Ballkanin. Epiqendra ishte ne Bosnje Hercegovinë por lëkundja u ndje edhe në Shqipëri, ku shumë qytetarë u panikosën.