Home Kronika Vidhet gjatë natës shkolla 9-vjeçare në Shkodër, autorët marrin vetëm….një laptop (Nisin...

Vidhet gjatë natës shkolla 9-vjeçare në Shkodër, autorët marrin vetëm….një laptop (Nisin hetimet)

Shkolla 9-vjeçare ‘Ismail Qemali’ është vjedhur gjatë natës. Mësuesit kanë konstatuar mëngjesin e sotëm se brenda shkollës kishte një mungesë të një laptopi.

Grabitësit kanë tentuar të futen në sallën e kodimit, por nuk kanë arritur të hyjnë pasi dera ka qenë e blinduar.  Në ambientet e shkollës kanë shkuar forcat e policisë për të vlerësuar vjedhjen dhe për të hetuar ngjarjen.

Nuk dihet ende se kush janë autorët, ndërkohë që pritet njoftim zyrtar nga policia.

Previous articleJava parasë/ Guvernatori i Bankës së Shqipërisë: Është rritur niveli i edukimit financiar!
Next article“Parku i Princave” kundër Messi-t, tifozët vërshëllejnë “pleshtin”, e shtyjnë drejt largimit