Home Bota Video/ TMERR në qiell të hapur/ Motori i aeroplanit merr flakë gjatë...

Video/ TMERR në qiell të hapur/ Motori i aeroplanit merr flakë gjatë fluturimit

Një avion i American Airlines u detyrua të kthehej në aeroportin Columbus, Ohio, të dielën në mëngjes pasi motori i tij u përfshi nga flakët.

Avioni Boeing 737 ishte nisur nga Columbus për në Phoenix, Arizona, kur ekuipazhi, rreth orës 8 të mëngjesit (koha lokale), tha se avioni kishte probleme me motorin.

Deri më tnai dyshohet se një zog ka hyrë në turbinë menjëherë pas ngritjes, duke shkaktuar zjarrin.

“Avioni u kthye i sigurt në Aeroportin Ndërkombëtar të Columbus për shkak të një problemi mekanik. Aeroplani u hoq nga shërbimi për mirëmbajtje dhe stafi ynë po punon për të siguruar që pasagjerët të arrijnë të sigurt në destinacionin e tyre në Phoenix”, tha American Airlines në një deklaratë pas aksidentit.

Previous articleDinamo ngjitet në Superligë me teatër, ‘Blutë’ i hapin portën Lushnjës
Next articleDOKUMENTI/ Rama shpenzon 5 milion euro për rikonstruksionin e vilës qeveritare