Home Politike Video/ Rama jep pamjet: U lëshuan në hapësirë satelitët “Albania 1” e...

Video/ Rama jep pamjet: U lëshuan në hapësirë satelitët “Albania 1” e “Albania 2”

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë në rrjetet sociale videot e raketës që është dërguar në hapësirë nga baza aerospaciale e Floridas-SHBA, e cila mban në trup dy satelitët shqiptarë të premtuar me kohë nga kryeministri shqiptar.

“Ja dhe kjo, u tha, u bë. Sapo është lëshuar nga Cape Canaveral, Florida raketa Falcon 9, misioni i përbashkët i SpaceX Transporter 6 që transporton për në hapësirë edhe satelitët tanë, Albania 1 dhe Albania 2”, shkruan Rama.

TemA

Previous articleAngelina Jolie kapet mat me aktorin 26-vjeçar, çfarë po ndodh mes tyre?
Next articleVideo/ Prezantim spektakolar për Cristiano Ronaldon, portugezi: Puna ime në Europë përfundoi