Home Aktualitet VIDEO/ Rama jep njoftimin e rëndësishëm, paralajmëron një tjetër risi: Do të...

VIDEO/ Rama jep njoftimin e rëndësishëm, paralajmëron një tjetër risi: Do të ndodhë së shpejti

Ditën e sotme ministrja e Financave dhe Ekonomisë Anila Denaj dhe Drejtoresha e Tatimeve, Delina Ibrahimaj kanë zhvilluar një vizitë në Elbasan, në kuadër të takimeve të drejtpërdrejta me biznesin. Detajet lidhur me këtë takim ka dhënë Kryeministri Edi Rama, i cili ka bërë me dije se së shpejti nuk do të ketë inspektorë në dyert e biznesit të vogël, por vetëm kontroll digjital. Gjithashtu Rama shton se programet e nxitjes së punësimit janë një lehtësi tjetër për biznesin, pas paketave të ndihmave gjatë pandemisë.

Postimi i Ramës

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë Anila Denaj dhe Drejtore e Tatimeve, Delina Ibrahimaj, në Elbasan, në kuadër të takimeve të drejtpërdrejta me biznesin.

ZERO TAKSA, ZERO TVSH dhe së shpejti ZERO INSPEKTORË NË DYERT E BIZNESIT TË VOGËL, por vetëm kontroll digjital

Programet e nxitjes së punësimit janë një lehtësi tjetër për biznesin, pas paketave të ndihmave gjatë pandemisë.

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/465591904335752/?__tn__=%2CO-R

Previous article“Gratë e mbuluara me shami janë më të pastra se ne”/ ‘Plas’ në Kuvend, Ralf Gjoni kapet me Vasilika Hysin, ndërhyn Valteri( Replikat)
Next article‘Autostrada Blu’ dhe linja hekurudhore/ Komisioneri i BE zbulon çfarë përfiton Shqipëria nga 9 miliardë eurot e Brukselit për rajonin