Home Aktualitet Video/ Punonjës të ADZM monitorojnë çeljen e vezëve të një foleje breshkash...

Video/ Punonjës të ADZM monitorojnë çeljen e vezëve të një foleje breshkash të rralla në Parkun Kombëtar Divjakë-Karavasta

Punonjës të ADZM Fier dhe vullnetare, po monitorojnë çeljen e vezëve të një foleje breshke, e llojit Caretta Caretta, në parkun kombëtar Divjake-Karavasta.

Prej disa ditësh e netësh, punonjësit e parkut po kujdesen të krijojnë kushtet e duhura që çelja e breshkave të mos shqetësohet nga kafshë grabitqare apo kureshtja e njerëzve./BW

Previous articleBoris Johnson ‘zhvishet’ nga kostumi i kryeministrit, shihet duke bërë pazar në marketin grek
Next articleRama poston fotot: 2000 vizitorë mesatarisht në portin e Vlorës së fundmi