Home Sport VIDEO/ ‘Perlë’ e Asensio-s nga jashtë zone, Real Madrid bën detyrën në...

VIDEO/ ‘Perlë’ e Asensio-s nga jashtë zone, Real Madrid bën detyrën në derbi

Real Madridi bëri detyrën dhe fitoi 1-0 në derbin e vogël me Getafen në “Bernabeu”, duel që vlente për javën e 34 në La Liga. Pjesa e parë e ndeshjes u mbyll me rrjeta të paprekura, teksa goli i vetëm u shënua në minutën e 70-të. Pas asistit të Lucas, mëngjarashi provoi goditjen nga jashtë zone, për ta ndalur topin pas krahëve të Soria.

Megjithëse madrilenët kishin disa raste shënimi, goli i Asensio-s ishte i vetmi që i dha tri pikët të tijve. Me 71 pikë, Real Madridi ngjitet përkohësisht në vendin e dytë në La Liga, të paktën deri nesër kur luan Atletico Madrid.

Nga ana tjetër, Getafe me 34 pikë mbetet në vendin e 18-të në zonën e ftohtë dhe rrezikon rënien nga kategoria.

Previous articleKim monitoron procesin e votimit në Vlorë
Next articleNis të martën, Cannes 2023, rikthen në skenë Depp pas gjyqit me Amber! Nga DiCaprio tek De Niro emrat e tjerë që do të jenë në Festival