Home Kronika VIDEO/ Me shpejtësi “skëterrë” deri në 187km/h, në pranga dy të rinjtë

VIDEO/ Me shpejtësi “skëterrë” deri në 187km/h, në pranga dy të rinjtë

Pavarësisht kontrolleve të shtuara, sensibilizimit të bërë nëpërmjet publikimit të videove dhe apelit të përditshëm nga Policia Rrugore drejtuar përdoruesve të rrugës që të respektojnë rregullat e qarkullimit rrugor, përsëri ka shumë drejtues mjetesh që abuzojnë.

Policia ka bene ne panga dy te rinj qe jane kapur me dyfishin e shpejtesise ne timon, nderkohe qe ka pezulluar nje numer te madh petentash.

NJOFTIMI

Si çdo fundjavë, Policia Rrugore e Kryeqytetit shton kontrollet me Radar ?, gjatë orëve të mbrëmjes dhe orëve të para të mëngjesit në rrugët interurbane Tiranë-Elbasan-Tiranë- Durrës-Tiranë për të parandaluar aksidentet rrugore që vijnë si pasojë e shpejtësisë mbi normat e lejuara dhe në të gjitha rrugët e kryeqytetit me dragera për të evidentuar dhe ndëshkuar ata drejtues mjetesh që drejtojnë mjetin nën ndikimin e alkoolit apo më keq akoma në gjendje të dehur.

Pavarësisht kontrolleve të shtuara, sensibilizimit të bërë nëpërmjet publikimit të videove dhe apelit të përditshëm nga Policia Rrugore drejtuar përdoruesve të rrugës që të respektojnë rregullat e qarkullimit rrugor, përsëri ka shumë drejtues mjetesh që abuzojnë.

Prej orës 20:00 të mbrëmjes e deri ne 01:00 të mëngjesit të sotëm janë evidentuar nga kontrolli me radar në segmentin Sauk-Teg, 16 drejtues mjetesh që qarkullonin me shpëjtësi deri mbi dyfishin e normave të lejuara, të cilëve ju pezullua Leja e Drejtimit.

Shpejtësi që varionin nga 138 km/h deri 187 km/h ✈️?️?✈️!!!. ??????.

19 vjeçari nga Tirana me 166 km/h, 33 vjeçari nga Durrësi me 171 km/h dhe 29 vjeçari nga Tirana me mbi dyfishin e shpejtësi me 187km/h kur dhe fluksi ishte akoma me intensitet. Ky guxim i tepruar apo papërgjegjshmëri ndaj jetës është i frikshëm për përdoruesit e rrugës, shpejtësi vrastare për jetën.

Gjithashtu janë vendosur 22 masa administrative për shpejtësi mbi normat e lejuara por pa masë plotësuese dhe për mos rregullim shpejtësie në qendrat e banauara.

4 masa për manovra të rrezikshme në rrugë dhe 1 masë me vlerë maksimale pasi drejtuesi i mjetit ishte rezident në një shtet tjetër.

Kontrollet kanë vijuar dhe po vijojnë në të gjitha rrugët e kryeqytetit duke përdorur alkool testuesit dhe si rezultat janë evidentuar deri në këto momente dhe u është perzulluara Leja e Drejtimit 8 drejtuesve të automjeteve të cilët drejtonin mjetin nën ndikimin e alkoolit, në masë që varionte nga 0.22 mg/l deri në 0.46 mg/l

Gjithashtu janë evidentuar dhe arrestuar në kushtet e flagrancës 4 drejtues mjetesh që drejtonin mjetin në gjendje të dehur në masë që varionte nga 0.54 mg/l deri në 0.64 mg/l

? shpejtësisë✈️✈️?️ dhe alkoolit në drejtim të mjetit, pasi destinacioni ? ❓❓❓❓❓❓?

Mos nxitoni ✈️ për tê arritur fundin?, apo ?✍??♀,

Shpejtësia ✈️?️ dhe alkooli? në timon vrasin jetën jetën

TiranëShijoje fundjavën, por respekto rregullat e qarkullimit, se pastaj do të vuash mungesen e patentës në rastin më të mirë dhe ? në rastin më të keq. ? në timon dhe shpejtësia si ?.në ?️, vrasin? jetënSi çdo fundjavë, Policia Rrugore e Kryeqytetit shton kontrollet me Radar ?, gjatë orëve të mbrëmjes dhe orëve të para të mëngjesit në rrugët interurbane Tiranë-Elbasan-Tiranë- Durrës-Tiranë për të parandaluar aksidentet rrugore që vijnë si pasojë e shpejtësisë mbi normat e lejuara dhe në të gjitha rrugët e kryeqytetit me dragera për të evidentuar dhe ndëshkuar ata drejtues mjetesh që drejtojnë mjetin nën ndikimin e alkoolit apo më keq akoma në gjendje të dehur. Pavarësisht kontrolleve të shtuara, sensibilizimit të bërë nëpërmjet publikimit të videove dhe apelit të përditshëm nga Policia Rrugore drejtuar përdoruesve të rrugës që të respektojnë rregullat e qarkullimit rrugor, përsëri ka shumë drejtues mjetesh që abuzojnë.Prej orës 20:00 të mbrëmjes e deri ne 01:00 të mëngjesit të sotëm janë evidentuar nga kontrolli me radar në segmentin Sauk-Teg, 16 drejtues mjetesh që qarkullonin me shpëjtësi deri mbi dyfishin e normave të lejuara, të cilëve ju pezullua Leja e Drejtimit. Shpejtësi që varionin nga 138 km/h deri 187 km/h ✈️?️, ?✈️!!!. ??????.19 vjeçari nga Tirana me 166 km/h, 33 vjeçari nga Durrësi me 171 km/h dhe 29 vjeçari nga Tirana me mbi dyfishin e shpejtësi me 187km/h kur dhe fluksi ishte akoma me intensitet. Ky guxim i tepruar apo papërgjegjshmëri ndaj jetës është i frikshëm për përdoruesit e rrugës, shpejtësi vrastare për jetën.Gjithashtu janë vendosur 22 masa administrative për shpejtësi mbi normat e lejuara por pa masë plotësuese dhe për mos rregullim shpejtësie në qendrat e banauara.4 masa për manovra të rrezikshme në rrugë dhe 1 masë me vlerë maksimale pasi drejtuesi i mjetit ishte rezident në një shtet tjetër.Kontrollet kanë vijuar dhe po vijojnë në të gjitha rrugët e kryeqytetit duke përdorur alkool testuesit dhe si rezultat janë evidentuar deri në këto momente dhe u është perzulluara Leja e Drejtimit 8 drejtuesve të automjeteve të cilët drejtonin mjetin nën ndikimin e alkoolit, në masë që varionte nga 0.22 mg/l deri në 0.46 mg/lGjithashtu janë evidentuar dhe arrestuar në kushtet e flagrancës 4 drejtues mjetesh që drejtonin mjetin në gjendje të dehur në masë që varionte nga 0.54 mg/l deri në 0.64 mg/l? shpejtësisë✈️✈️?️ dhe alkoolit në drejtim të mjetit, pasi destinacioni ? ❓❓❓❓❓❓?Mos nxitoni ✈️ për tê arritur fundin?, apo ?✍??♀, Shpejtësia ✈️?️ dhe alkooli? në timon vrasin jetën jetën

Posted by Policia e Shtetit on Friday, September 11, 2020

SOURCEbulevard news
Previous articleTension në raportet mes Turqisë dhe shtatë vendeve të BE
Next articleSë paku 23 të vdekur e dhjetëra të zhdukur nga zjarret në perëndim të ShBA-së