Home Sport VIDEO/ Me dorën në zemër, shihni se si Xherdan Shaqiri nderoi himnin...

VIDEO/ Me dorën në zemër, shihni se si Xherdan Shaqiri nderoi himnin e Kosovës gjatë ndeshjes

Përballja e djeshme mes Kosovës dhe Zvicrës ishte përtej futbollit, për shkak të numrit të lartë të shqiptarëve që luajnë me kombëtaren zviceriane.

Dhe sigurisht, nuk mund të mungonin momentet speciale gjatë gjithë ndeshjes. I tillë ishte një moment teksa po luhej himni i Kosovës, ku përveç lojtarëve dardanë, me dorën në zemër u pa edhe Xherdan Shaqiri.

Një gjest që tregon mirënjohje dhe respekt për vendin e tij të origjinës, pavarësisht se luan për një përfaqësuese tjetër.

 

Previous articleAtentati në Vlorë, vjen reagimi i Berishës: Rama ka liçensuar bandat për t’i ngrënë kokën njëri-tjetrit në përputhje me porosinë e “krim-ministrit”
Next articleRumania thërret ambasadorin rus pas zbulimit të mbetjeve të dronit