Home Sport VIDEO / Mbappe-s i nevojiten vetëm 25 minuta për të shënuar golin...

VIDEO / Mbappe-s i nevojiten vetëm 25 minuta për të shënuar golin e tij të parë në debutimin e Luis Enrique

Debutimi i Luis Enrique Martínez me PSG-në përfundoi me golin e parë të Kylian Mbappé në këtë parasezon 23-24. PSG-ja e trajnerit asturian debutoi në një miqësore të luajtur në Ciutat Esportiva në Paris para 8 mijë shikuesve dhe ylli ishte… Kylian.

Sulmuesi francez ishte zëvendësues në fillim të ndeshjes, por Luis Enrique e nxori në fushë në minutën e 65’. Largimi i Mbappe pothuajse përkoi me atë të vëllait të tij 16-vjeçar, Ethan, i cili ishte tashmë në fushë.

E, si mund të ndodhte ndryshe, më i madhi i vëllezërve nuk zhgënjeu. Pavarësisht një fillimi disi apatik, Mbappé mundi të lidhte një mur të mirë me N’Dour në minutën e 90′ ​​për të bërë rezultatin final 2-0, duke shmangur portierin. Me atë gol përfundoi kjo miqësore e parë kundër një Le Havre të dobët që ndodh të jetë ekipi më i vjetër i futbollit francez (i themeluar në 1894) dhe që do të luajë në Ligue 1 këtë sezon 2023-24.

Pa prezencën e Neymar, golashënuesi tjetër i ndeshjes ishte sulmuesi Ekitike i cili më parë bëri rezultatin 1-0. Formacioni fillestar i Luis Enrique ishte plot me me disa nënshkrime të reja si koreani Kang-In Lee, uruguaiani Ugarte dhe spanjolo-francezi Lucas Hernández.

Një përmendje të veçantë meriton spanjolli Marco Asensio, i cili në debutimin e tij me klubin e tij të ri veproi si ‘9-she false’ dhe pati shansin më të mirë të skuadrës në pjesën e parë.

Previous articleVIDEO/ Lionel Messi i jep fitoren e parë Inter Miamit në SHBA, mrekullon me golin e tij
Next articleE rëndë në Greqi, shqiptari gjendet i varur me çarçaf në komisariatin e Kalkidës