Home Sport VIDEO/ Leo Messi nënshkroi me Beckham kontratën e tij me Inter Miami…

VIDEO/ Leo Messi nënshkroi me Beckham kontratën e tij me Inter Miami…

Lionel Messi (36 vjeç) është tashmë një lojtar i Inter Miami për të gjitha qëllimet.  Argjentinasi nënshkroi këtë të enjte kontratën që e lidh me ekskluzivitetin e Floridës për dy sezonet e ardhshme, deri në vitin 2025. Në momentin e nënshkrimit, pranë tij ishin ish-futbollisti David Beckham dhe pronari i skuadrës, Jorge Mas.

Vetë klubi ka postuar një video në rrjetet e tij sociale ku tregon procesin e nënshkrimit.  Është një moment historik për MLS, që zyrtarizon nënshkrimin e lojtarit më të mirë në histori.

Në këtë mënyrë, Messi do të ndajë një ekip me ish-bashkëlojtarët e tij të Barçës, Sergio Busquets (35), i paraqitur pranë tij të dielën e kaluar dhe Jordi Alba (34), nënshkrimi i të cilit u njoftua gjithashtu nga klubi këtë të enjte. Përveç trajnerit argjentinas Gerardo ‘Tata’ Martino i cili drejtoi klubin e Barçës në sezonin 2013-2014.

Këta tre futbollistë mund të mos jenë të vetmit me një të kaluar të re, sepse në orët e fundit është përfolur edhe mundësia që Andrés Iniesta (39) dhe Luis Suarez (36) t’i bashkohen ekipit, edhe pse lojtari nga La Mancha ka oferta të tjera nga MLS dhe Lindja e Mesme.

Previous articleMyslimanët nëpër botë të zemëruar me përdhosjen e Kuranit në Suedi
Next articleBerisha: Rama kërkon të bëjë kurban Peleshin, ai është i zhytur me firmën e tij